En del av Stockholms stad

Kontaktpersoner

Sofia Cherif

Pressansvarig Kulturhuset Stadsteatern och Teater. 

sofia.cherif@stadsteatern.stockholm.se
0739-730 220
Stefan Zachrisson
Stefan Zachrisson

Presskontakt Konst/Design och Mode, Musik, Litteratur och Film

stefan.lava.zachrisson@stockholm.se
072-5848019
Barbara Franke
Barbara Franke

Presskontakt Teater, Dans & Scenkonst

barbara.franke@stadsteatern.stockholm.se
076 -1293637
Isabella Roos
Isabella Roos

Presskontakt Parkteatern, Kretsteatern

isabella.roos@stadsteatern.stockholm.se
0739-730 811
Alexandra Elvesund
Alexandra Elvesund

Presskontakt Marionetteatern

alexandra.elvesund@stockholm.se
0725-848030
färg vit
Jennifer Lee

Presskontakt Soppteatern

jennifer.lee@stockholm.se
0739-730426
Julia Milder
Julia Milder

Kommunikatör Vällingby

julia.milder@stadsteatern.stockholm.se
076-8251522
Johanna Nordin
Johanna Nordin

Kommunikatör, presskontakt Vällingby

johanna.nordin@stadsteatern.stockholm.se
0725-69 16 66
Asynja Gray
Asynja Gray

Kommunikatör, Press
Skärholmen

asynja.gray@stadsteatern.stockholm.se
073-97 30 263
Emma Gouveia Berggren
Emma Gouveia Berggren

Pressansvarig Skärholmen

emma.berggren@stadsteatern.stockholm.se
0739-730 397
Matilda Rahm
Matilda Rahm

Bildansvarig (förfrågningar om exempelvis porträttbilder på skådespelare och arkivbilder)

matilda.rahm@stadsteatern.stockholm.se
072-5848071